BİZE ULAŞIN: 444 2 860 Karaman Mh. Gürbüzler Cd. No:15 Nilüfer/BURSA
->
Akburtem Şirketler Grubu

Temizlik - İlaçlama - Üretime Destek - Özel Güvenlik - Web Tasarım - Vinç Kiralama

AKBURTEM İLAÇLAMA HİZMETLERİ

Akburtem Şirketler Grubu ilaçlama hizmetleri ile evlerinizde işyerlerinizde yaşadığınız her alanda böcek ve haşerelerden uzak sağlıklı ve temiz ortamlar sunmakta. İlaçlama hizmetlerimiz; ilaçlama yapılacak alana ve böcek türüne göre farklı teknikler ve ilaçlar gerektirmektedir. Bursa ilaçlama ve Bursa temizlik alanlarında 1998 yılında hizmete başlayan firmamız bugün bu hizmet ağını farklı iş kolları ile güçlendirerek Türkiye'nin 21 ilinde hizmet sunmaktadır.

İlaçlama hizmetinde amaç insan sağlığını korumak ve sağlıklı yaşanılabilir ortamlar oluşturmaktır. Böcekler, haşereler ve fareler bizlerle aynı ortamları paylaşan bizlerin sağlığını ciddi anlamda riske edecek canlılardır. Taşıdıkları zararlı mikro organizmalar insan sağlığı açısından risk oluşturacak ciddi hastalıklara neden olabilmektedir. Böcek, haşere ve fareler için hastalıkların yayılmasında etkili rol oynayan araçlardır diyebiliriz. Geçmişten günümüze böcek ve haşerler üzerinden çok sayıda farklı hastalık yayılmış ve milyonlarca can kaybına neden olan ciddi hastalıkların önüne geçilememiştir. Bu durumun önüne geçilmesinde en önemli evre hastalığın taşıyıcısı olan böceklerin ve haşerlerin önüne geçilmesidir.

İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

İlaçlama hizmetinin amacı halk sağlığını korumaktır. Böcek ve haşerelerden yayılan bakteriler yüzyıllar boyu ve hala günümüzde bile insan sağlığını ciddi ölçüde tehlikeye düşürmekte ve ciddi can kayıplarına neden olmaktadır. Böcekler, haşereler ve fareler yaşadıkları ortamlar nedeniyle son derece tehlikeli bakterilerin taşıyıcısı konumundadır. Evlerimizde bizler uyurken daha çok ortaya çıkan bu canlılar çok hızlı üredikleri ve çoğaldıkları için sayıları birkaç ay içinde yüzlerce hatta binlerce olabilir. Bu canlılar bizlerle aynı ortamları paylaştıkları için yaşadıkları ve dolaştıkları alanlardan taşıdıkları bakteri ve parazitleri bizlerin yaşadığımız ortamlara yayarlar ve bu durumda bizlerin sağlığı da birinci derecede tehlikeye girer. Böcek ilaçlama hizmetinde kullanılan ilaçların sağlık bakanlığınca onaylı ve gerekli sertifikalarının olması ayrıca ilaçlama hizmetini yapan ekibin profesyonel olması birinci derecede önemli etkendir.

İLAÇLAMA KİMLERE YAPTIRILMALI

İlaçlama hizmeti sağlığımız doğrudan etkileyen bir kavramdır. Bu hizmeti alırken oluşacak bir ihmalkarlık, yanlış ilaç kullanımı veya işini bilmeyen ilaçlama ekibinin seçilmesi mücadelenin başarısız olmasına ve hatta can kayıplarına bile neden olabilmektedir. İlaçlama hizmeti alırken kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığından onaylı olmasına, hizmeti sunan ilaçlama ekibinin uygulama izin belgesinin olmasına ve ilaçlama aldığınız firmanın bu işi yapmak için ruhsatının olduğundan emin olduktan sonra ilaçlama hizmetini almalısınız.

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Yaşadığımız ortamlarda gördüğümüz böcek ve haşerlerin türlerine ve ilaçlama uygulancak ortama göre farklı ilaçlama yöntemleri kullanılaktadır. İlaçlamanın daha etkili olabilmesi adına kullanılacak yöntem son derece önemlidir. Böcek türüne göre yöntem ve ilaç farklılığı olabilir. Bu göz ardı edilmemesi gereken önemli bir detaydır.

Bülten Aboneliği